A párt, immáron negyedik, kizárásokkal és kilépésekkel jelentkező oszlási hulláma valószínűleg végzetes lesz, hiszen az utolsó prominensnek mondható neveket is nélkülözni kényszerül a szervezet. Ez a folyamat azonban már jóval korábban megkezdődött:
"Ezen nehéz volt úrrá lenni, sokakat ki kellett zárni, sokan elhagyták a pártot és új pártokat alapítottak (Nemzeti Front, Jobbik, később Magyar Önvédelem stb.)" – nyilatkozta Csurka saját lapjának.
A Magyar Önvédelmi Mozgalom tiszteletbeli elnöke, Kovács Géza máris jelezte hírportálunknak, hogy egyesületük nem párt, hanem mozgalom. Ennek a pontosításnak jelentőségét később értettük meg.
A MIÉP vezére úgy véli, hogy az ellene intézett, szerinte a pártja szétszedését célzó kísérletek a nemzetközi zsidóság nyomására történnek.
"A mostani válsághősök két dologba kapaszkodva teremtenek válságot. Az egyik a korom. Hetvenhárom éves vagyok, ilyenkor már nyugdíjba szoktak menni…" – vallja a MIÉP elnöke, majd megdöbbentő módon a következő módon folytatja panaszát: "A másik az a mód (mármint támadási módszer – a szerk.), hogy nem tartom be az alapszabályt, és nem hívom össze az elnökséggel együtt az Országos Gyűlést, amely vagy megválaszt újra, vagy nem. Elképzelésük és valószínű megbízóik szerint: nem. Lobogtatnak most egy nem Árpád-sávos, de nem is kék-fehér, hanem inkább valami demszkys zászlót, amelyre az van írva: alapszabály."
Megpróbáltunk annak utána járni, hogy aki az alapszabályt próbálja betartatni, az vajon valóban idegen megbízóik (esetleg a nemzetközi zsidóság) érdekeit szolgálja-e. Papolczyné Balla Gizellát, a MIÉP egyik erős háttéremberét hívtuk fel elsőnként, aki elmondta, hogy Medveczky Attila a sajtóosztály vezetője és ő tud nyilatkozni a párt nevében. Többszöri próbálkozás után sikerült elérnünk, majd elmondta, hogy két "eltűnt" munkatársa, nevezetesen Oláh János és Schmidt Árpád nélkül, egyedül nem szeretne nyilatkozni. Schmidt Árpádot is megkerestük, de ő nem akart nyilatkozni és a vonal udvarias módon megszakadt. Oláh János pedig tudomásunk szerint egy másik párt munkatársa. A próbálkozást így egyelőre feladtuk.
De felkerestünk több, neve elhallgatását kérő egykori MIÉP-es budapesti közgyűlési képviselőt, akik mind sajnálatukat fejezték ki a cikk kapcsán, véleményük szerint ezzel befellegzett a pártnak. Annyit elárult egyikük, hogy új pártot nem érdemes alapítani, a Fidesz-KDNP irányvonalában pedig nem látnak megoldást, de a politizálást mindenképpen folyatni szeretnék.
Zsinka Lászlót is kizárták, valószínűleg azért, mert a budapesti főpolgármester-jelöltsége kapcsán jobb eredményt szeretett volna elérni, mint Csurka, és ez nem tetszett az elnöknek. Az ürügy egyébként annyi volt, hogy állítólag az SZDSZ segítette felügyelőbizottsági poszthoz.
Valószínűleg kizárásra lesz ítélve a budapesti elnök (aki jövő hétre ígért nyilatkozatot) és a pest-megyei elnök, Bükkfalvy Beatrix, aki e-mailes megkeresést kért, de válasz még nem érkezett.
Információink szerint a Jobbikkal jó viszonyt ápoló Magyar Önvédelmi Mozgalom már tárgyalásokat kezdeményezett több most kizárt taggal, de elmondták, hogy mivel a MÖM nem párt, így az ő tagjaik számára adott a lehetőség, hogy egy bejegyzett pártban munkálkodjanak.
Hamarosan folytatjuk…
Erdélyi Csaba
barikád.hu