szhbatta-jobbik
Men
 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Trsoldalak
 
Sport
 
E-mail

info(@)szazhalombatta.jobbik.hu

 
Id
 
  

Programunk

Rvid program

Szakmai httranyagok

Az 1990-es, els szabad vlasztskor a rendszervltoztats feladataknt megfogalmazott clok tizent v alatt sem teljesltek; egy rszk mra jvtehetetlenl elsikkadt. Kipltek ugyan a parlamenti demokrcia s a piacgazdasg trvnyi keretei s intzmnyei, de ezek nem a trsadalom tbbsgnek javra mkdnek, nem valsult meg az Alkotmnyban meghatrozott szocilis piacgazdasg.

Egy tmenet mindig okoz megrzkdtatsokat s vesztes csoportokat, az a polarizlds azonban, amely a magyar trsadalmat tizent v utn jellemzi, elfogadhatatlan. A lakossg fels 5-6 %-nyi rtegnek, a "globalits loklis elitjnek" jvedelme kzel harmincszorosa a remnytelenl leszakadt, 30 %-nyi "roncstrsadalom" jvedelmhez kpest. A npessg aggaszt fogysa jelzi a jvbe vetett hit hinyt.

Az Eurpai Unihoz val csatlakozsunk nem jelent kiutat. Azzal, hogy elfogadtuk a versenyhtrnyt determinl feltteleket, meghatroz terleteken lemondtunk a nemzeti nrendelkezsrl egy antidemokratikus, brokratikus, kzponti hatalom javra. Ez kiszolgltatott teszi s knyszerplyra lltja az orszgot. A rendszervltozs veszteseihez jabb szzezrek sodrdnak, elssorban az agrriumbl. Az unis rak s az eur majdani bevezetse a nyugdjasok milliit fogja sjtani, mikzben jabb millirdosok szletnek. Ez a "dl-amerikanizlds" csak a keresztnyszocilis szolidarits elvn megvalstott llami beavatkozssal kerlhet el. Az EU-parlamenti vlasztsokon az elzetes vrakozsokat is alulml rszvtel jelzi, hogy a tbbsg - minden hamis propaganda ellenre - kezdi felismerni annak a helyzetnek az elfogadhatatlansgt, amelybe a jelenlegi politikai garnitra, az egymst vlt kormnyok vezettk a magyar trsadalmat.

A kialakult prtstruktra (a kt dominns prt meghatroz szerepvel) nem kpes megjelenteni a vlasztk eltr rtkfelfogst s rdekeit. Fleg a jobboldal soksznbb annl, mintsem hogy egyetlen prt zszlaja al beterelhet lenne. Uni-hvket s -szkeptikusokat, a globlis vilgrendhez val alkalmazkodst alternatva nlkl elfogadkat s azzal szembeszllni akarkat, az ers llamot szksgesnek tartkat s azt elutastkat, a politikai ellenoldallal kemnyen szembeszllkat s a kiegyezst keresket egy prt keretein bell kpviselni legfeljebb a mdia csalka forgsznpadn lehet, de a vals dntshozatal szintjn nem. A Jobbik Magyarorszgrt Mozgalom nemzeti prt, amely politikai alapjait a nemzeti rtk- s rdekvdelemre fektette le. Ezrt szllunk szembe azzal az egyre nyltabb trekvssel, amely felszmoln a nemzetet, mint alapvet emberi kzssgt. A magyarsg jvje, megmaradsunk azon mlik, hogy a kvetkez vekben, vtizedekben mennyire tudunk valban egysges nemzett vlni. Csak egy erklcsileg megjult, nemzetben gondolkod s cselekv magyarsg kpes megtallni a helyes utat, amely a jobbik Magyarorszghoz vezet bennnket s utdainkat...

Valljuk, hogy nemzetnk erklcsi megersdse csak a krisztusi tantson alapulhat, s ehhez a magunk eszkzeivel politikai prtknt is hozz akarunk jrulni. Ebben a megjulsban kiemelt szerep hrul keresztny kzssgeinkre, egyhzainkra, melyek vszzadok ta, jban s rosszban egyarnt bizonytottk, hogy nemzetnk vgs lelki, szellemi s kulturlis bzisul szolglnak. Szmunkra a nemzeti identits s a keresztnysg egymstl szt nem vlaszthat fogalmak. Jobb, lhetbb orszgot akarunk, amely ebben az egyre feszltebb s egyre inkbb elbizonytalanod vilgban biztostja, tmogatja s sztnzi a magyarsg lelki, szellemi s anyagi ersdst. Magyarorszg jvjt a tradicionlis kzssgek - csald, szkebb ptria, egyhzak, nemzet - megtart erejnek jbli felfedezsben ltjuk.

A Jobbik Magyarorszgrt Mozgalom a trsadalmi igazsgtalansgot nem fogadja el szksgszersgnek, mert lehet s kell is tenni ellene. Tisztban vagyunk minden evilgi, emberi alkots tkletlensgvel, de valljuk, hogy a mostaninl igazsgosabb trsadalom pthet, amennyiben van valdi, hiteles politikai akarat s kvetkezetessg a megvalstshoz. A Jobbiknak, mint nemzeti radiklis prtnak a stratgija szksgszeren ellenpontot kpez a mai, globalizlt vilgban uralkod nzetekkel, a gazdasg terletn a privatizci-liberalizci-deregulci hrmasval szemben. A globalizcival val szembenllsnak olyan pragmatikus programban kell testet ltenie, amely a nemzeti nrdeket az adott helyzetben a relis maximumon kpviseli. Ebbl indulhat ki egy olyan ptkezs, amely a nemzet anyagi s lelki erejnek folyamatos gyarapodst segtve a ksbbiekben egy nagyobb v fordulatnak is az alapja lehet.

A 2004. mjus 1-jei csatlakozs sorn Magyarorszg nemzeti nrendelkezsnek feladsval, elnytelen s igazsgtalan felttelek elfogadsval rszv vlt annak az Eurpai Uninak, amelynek irnyt hatalmai nem felzrkztatni akarjk az jonnan bekerlteket, hanem befolysi vezetket kiterjesztve a globlis gazdasg szmra fel akarjk hasznlni e rgi lertkelt termszeti s humn erforrsait. Elutastjuk a parlamenti prtok ltal elfogadsra ajnlott unis alkotmnyt, mert az Magyarorszgot, mint nll llamot megsznteti! A gazdasgi egyttmkdsre igent, a politikai unira, a kzpontostott s brokratikus llamszvetsgre nemet mondunk. Amint a gazdasgi s a trsadalmi felttelek, valamint a vlheten megvltoz regionlis s nemzetkzi krlmnyek lehetv teszik, npszavazssal kvnjuk elrni az orszg kilpst az Eurpai Unibl. Egy 2006-ban hivatalba lp, a nemzeti rdek kpviselett vllal kormnynak azonban a jelenlegi EU-n bell is ktelessge pl. olyan bels jogszablyok megalkotsa s rvnyestse, amelyek megakadlyozzk a termfld klfldiek ltali felvsrlst, s kezdemnyezni kell a csatlakozsi felttelek jratrgyalst is. Ezek teljestse all nem adhat felmentst az a tny, hogy alapvet rdekeinket a nagy nemzetkzi szervezetek ltal uralt vilgban kell megvdeni. Trtnelmnk sorn nem elszr van ez gy. Klebelsberg Kun 1930-ban ekkppen fogalmazott: "Korunk a nagy egysgek, a mammut intzmnyek ideje, amelyben egy sorsdnt krds el vagyunk lltva. Vagy beletrdnk abba a ftumba, hogy mindig elgtelen ervel, egyenltlen helyzetben kzd a magyar, vagy elszntan folytatjuk a harcot nemzeti balsorsunkkal szemben."

A globalizci mai formja - brmennyire erteljes s megllthatatlan folyamatnak tnik is - knnyen sebezhet, bels gyengesgei, a gazdasg relfolyamaitl elszakadt pnzgyi rendszere kvetkeztben brmikor lncreakciszeren sszeomolhat. Egy stratgiai szemllet programnak erre is fel kell kszlnie, ezrt tartjuk meghatroz feladatnak a nemzeti erforrsok megvdst, jrateremtst s gyaraptst. Ezek kz tartozik a nemzet egszsgi llapota (fizikai s mentlis rtelemben), a nemzeti sszetartozs (az rtktad csald, a nemzeti ntudat s a trsadalmi szolidarits), a komplex rtelemben vett tuds (a kultra, a szakmai s a tudomnyos kpzettsg, a munkaszervezsi kultra, a technikai jrtassg, az egyttmkdsi kszsg), a termfld (mint eurpai viszonylatban pratlanul ers potencilis gazdasgi er, aminek magyar tulajdonban tartsa a nemzeti szuverenits alapja), az ivvzkszlet (nhny vtized mlva a legbecsesebb termszeti kincs), a kzlekedsi, az energetikai, s az informatikai infrastruktra (ami az anyagi rtknl lnyegesen nagyobb gazdasgi rtket tud teremteni s kzvetteni).

Az elzekben felsoroltak csak akkor rhetk el, ha a trsadalmi szereplk, egynek s vllalkozsok rvnyeslse, rdeke sszhangba kerl e nemzetstratgiai clok teljestsvel. Ehhez a Jobbik meggyzdse szerint olyan ers llamra van szksg, amely rendelkezik a kzssg rdekeinek rvnyestshez szksges szablyoz eszkzkkel s tulajdonnal.

A Jobbik Magyarorszgrt Mozgalom ezekhez az elvekhez igazodva, pontokba szedve foglalta ssze rszletes szakmai programjt megalapoz tziseit, vllalsait.


Nemzetpolitika

A Jobbik Magyarorszgrt Mozgalom politikai horizontjt nem az llam, hanem a nemzet hatrai szabjk meg. Megmaradsunk zloga a Krpt-medencei magyarsg sszefogsa, npessgnk gyarapodsa.

Egysges s megszakts nlkli, kormnyzati ciklusokon tvel nemzetpolitikt szksges megfogalmaznunk. Az elszaktott nemzetrszek sorskrdseinek megoldst, az autonmit s a ketts llampolgrsgot sszmagyar feladatnak tekintjk.

A tbb vtizede tart npessgfogys meglltsa rdekben nlklzhetetlen egy olyan tfog kormnystratgia kidolgozsa, amely tettekben is rvnyre jut.

A magzati letet a fogantatstl kezdve teljes emberi letnek tekintjk. A hatlyos abortusztrvny szigortst tartjuk szksgesnek, egyttal az j letek elfogadsa rdekben felvilgostssal, erklcsileg s anyagilag is sztnzni kell a gyermekvllalst.

Az rtktads intzmnyeit megszll liberalizmust vissza kell szortani; a rombols helyett a hagyomnyra, a konzervatv rtkekre pl trsadalmat kell szervezni.

Az iskolai nevels kiemelt feladatv tesszk a nemzettudat helyrelltst. El kell rnnk, hogy a felnvekv fiatalok olyan emberekk vljanak, akik helyes erklcsi tlkpessggel rendelkeznek, rzkenyek msok irnt, nyitottak az emberi s transzcendentlis rtkekre. gy nem csak a hivatsbeli sikerre kszlhetnek fel, hanem arra is, hogy a csaldi s a trsadalmi letben hiteles szemlyisgknt teljesedjenek ki.

A jelenleg hatlyos, de mr megalkotsakor is ideiglenesnek tekintett alkotmny helyett j, a trtnelmi alkotmnyra, a Szent Korona-tanra pl alaptrvnyre van szksg.

A nemzet vdelmnek rsze az orszg kulturlis arculatnak, letmdunknak s hagyomnyainknak a vdelme is, ezrt ellenllunk a nagy arny bevndorlsnak, megelzend az azzal egytt jr trsadalmi, kulturlis s gazdasgi feszltsget.

Meg kell vdennk hagyomnyos kzssgeinket s teleplsi forminkat, a falvakat s a tanys teleplsrendszert is.


Gazdasg, pnzgy

A nemzet megmaradsnak, fejldsnek alapja az rtkalkot munka. Aki dolgozni tud s akar, annak munkt kell biztostani.

Szmba kell venni az orszg komparatv elnyeit, a gazdasgi nvekeds elsdleges forrsait (termfld, nemzeti kincsek, dolgozni tud, tanulni hajland, kreatv llampolgrok, trtnelmi, kulturlis hagyomnyok), s ezeket a gazdasgpolitika eszkzeivel is mozgstani, hasznostani kell.

Az ers llamnak meghatroz mdon kell befolysolnia a gazdasg mkdst, mind szablyozsi eszkzkkel, mind tulajdonosi jelenlttel. A privatizci teljes folyamatt fell kell vizsglni; szksgesnek tarjuk egyes stratgiai fontossg vllalatok llami visszavsrlst. Meg kell szntetni az energiaszektor tovbbi privatizcijt. Nemzetkzi mretekben is versenykpes, nemzeti energetikai trsasgra van szksg.

Kmletlen harcot kell indtani a korrupci minden megnyilvnulsa ellen! A korrupci - a gazdasgot behlzva - mr nem csupn a jogtalan elnyszerzs eszkze, hanem szinte a versenyben marads kiknyszertett felttele. Kzpnzgyi trvnyre van szksg. Nvelni kell az tlthatsgot, a nyilvnossgot, s a kzjavak hasznlatrl minden vezett el kell szmoltatni.

ttekinthet, szinte kpet kell kszteni az orszg gazdasgi helyzetrl. Halaszthatatlan az llam vagyonnak sszersa (llami vagyonleltr ksztse), ami sem a rendszervltskor, sem azta nem trtnt meg.

A bizonythatan trvnysrt mdon privatizlt llami vagyont jogi ton vissza kell szerezni.

Hiteles kpre van szksg az llam adssgrl, garancia-vllalsairl, az adssgszolglati terhekrl, a magyar llam klfldi kvetelseirl. A kzponti kltsgvets legnagyobb kiadsi ttelt jelent kamatkiadsokrl s hiteltrlesztsi ktelezettsgekrl rszletes, tteles beszmolt kell ksztenie az MNB-nek s a Pnzgyminisztriumnak, ennek auditlst meg kell kvetelni az llami Szmvevszktl.

Ttelesen fell kell vizsglni s minsteni az llamhztarts kiadsait olyan szempontbl, hogy azok vilgosan meghatrozott feladatokat finanszroznak-e, vagy feleslegesen emsztik fel az adbevteleket. Az Orszggyls gyakorolja kltsgvetst alkot jogt! A kzpnzeket ne a kormny, hanem a parlament ossza el! Szksg van az llami feladatokhoz rendelt rszletes kltsgvetsre s szigor parlamenti elszmoltatsra.

Az adrendszer radiklis s igazsgos talaktsa megkerlhetetlen feladat. Az adrendszer mdostsnak a jvedelemeloszts elemzsn kell alapulnia. Az igazsgos kztehervisels a ktkulcsos adrendszerrel szemben a progresszv szemlyi jvedelemad-rendszert, a nagy jvedelmek erteljesebb megadztatst teszi szksgess. Az adsvokat szt kell hzni, az tlagjvedelem nem kerlhet be a legmagasabb adkulcsba. Eslyegyenlsget kell teremteni a multinacionlis cgek s a magyar vllalkozsok tmogatsnak felttelrendszerben, fell kell vizsglni az adkedvezmnyeket. Az igazsgos kzteherviselsnek a trsasgi adk szintjn is meg kell valsulnia.

A pnzgyi szektor mkdsnek szigor ellenrzsre van szksg, a tisztessgtelen piaci tevkenysgbl szrmaz extraprofitot el kell vonni.

A hazai kis- s kzpvllalkozsok, a csaldi vllalkozsok versenykpessgnek, rdekrvnyest kpessgnek javtshoz llami eszkzkkel is hozzjrulunk.

Az ipari krnyezetvdelem tern elsdleges cl a tiszta termelsi technolgik alkalmazsa, ezutn kvetkezhet a keletkezett hulladk jrahasznostsa, s csak knyszer megoldsknt az rtalmatlants. Adkedvezmnyeket a krnyezetbart technolgit alkalmaz vllalkozsoknak! Kln adkat a krnyezetszennyez termkek ellltinak!

j nemzeti energiapolitikt dolgozunk ki, amely vlaszt ad az energiaellts s az energia-kzszolgltatsok terletn kialakult feszltsgekre. Fellvizsgljuk az gazati energiatrvnyeket, s nll energiatrvnyt alkotunk.

A megjul energik felhasznlsra irnyul beruhzsok segtsvel cskkentjk haznk energiaimport-fggsgt. A megjul forrsokbl nyert energinak a jelenleginl magasabb, versenykpesebb tvteli rat biztostunk.

A lakossgot kevsb terhel kzszolgltatsi energia-rrendszert vezetnk be, melyben komolyan figyelembe vesszk a szocilis rszorultsgot.

j, az eddigieknl szigorbb reklmtrvny s fogyasztvdelmi trvny segtsgvel vdjk a fogyasztkat, hogy elsegtsk a mennyisgi fogyaszti szemllet minsgiv alaktst. Nveljk a bett- s termkdjas ruk krt.

A kzutakat rendkvli mrtkben terhel, tranzit teheraut-forgalmat vasti szlltssal kell kivltani. Segtjk a nehezen megkzelthet teleplsek bekapcsolst az orszgos "vrkeringsbe". j utak nyomvonalnak kijellsekor a termszeti krnyezet rdekeit fokozottabban vesszk figyelembe. A tmegkzlekedst lebonyolt vllalatok tbbsgi tulajdont llami kzben tartjuk, gy garantlva az utaskzpontsgot. A nagyvrosok tlzsfolt tjain a helyi tmegkzlekeds fejlesztsvel, a jratok srtsvel segtnk. Nveljk a belvrosokban a zldfelleteket s az autmentes vezeteket.

Az orszg idegenforgalmi s turisztikai stratgijnak jragondolsra van szksg. j, az eddiginl eredmnyesebb orszgpropagandt kell folytatni, belfldn s klfldn egyarnt. Budapest s a Balaton tovbbi pusztulst meg kell lltani!


Mezgazdasg

Az Eurpai Uni ltal meghatrozott kvtk jratrgyalst elengedhetetlennek tarjuk.

A fldtrvny olyan rtelm mdostst kezdemnyezzk, amely biztostja a termfld megmaradst, illetve visszakerlst a magyar gazdk tulajdonba.

Az llami vagyonleltr keretn bell szksgesnek tartjuk a fldleltr elksztst is.

Kezdemnyezzk az llami gazdasgok mintagazdasgokk, tanzemekk, kzp- s felsoktatsi gyakorl helyekk, termel gesztorokk alaktst.

A feldolgozipart a termelk tulajdonba kell juttatni. Szablyozsi eszkzkkel el kell rni, hogy cskkenjen a termelk s a forgalmazk kztti jvedelem klnbsge.

sztnzzk a biogazdlkodst s az integrlt termesztst. Segtjk a hungarikumok s egyb helyi termkek termelst s piacra jutst!

Feladatunknak tekintjk a krptlsi gyek lezrst, a tagi rszarny s a szvetkezeti zletrsz, valamint a szvetkezetek talakulsa sorn a tulajdonosokat rt mltnytalansgok rendezst.

Nemzetstratgink egyik kzponti clja a csaldi gazdasgok erstse! Tmogatni, npszersteni kell a "Hangya" tpus szvetkezsi formkat, a minsgi magyar ruk termelst, forgalmazst s fogyasztst, az ezt elsegt Magor-mozgalmat!

Szorgalmazzuk a termeli rtkest szervezetek alaptsval foglalkoz rendelet olyan irny mdostst, amely megteremti a kisebb tkvel rendelkez szvetkezsi formk ltjogosultsgt.

Ki kell dolgozni s be kell indtani az alfldi, tanys trsgek megjtsnak komplex programjt, infrastrukturlis fejlesztst, kiemelt feladatnak tekintve a tanyk villamostst.


Kultra, mdia

A nemzeti identits, az egszsges nemzettudat kialaktsa szempontjbl elengedhetetlen a magyarsg trtnelmnek, gykereinek s tradciinak hiteles kutatst sztnz llami tmogats.

A nemzeti kulturlis rksg brmilyen puszttst, a memlkek lerombolst, a rgszeti emlkek feldlst, a mtrgyak elrablst, csempszett, vagy megcsonktst - fggetlenl attl, hogy ki a tulajdonosuk -, a legszigorbban bntetni kell.

Olyan nemzeti kulturlis programot kell mkdtetni, amely helyrelltja a megszakadt kontinuitst a magyarsg kultrjval. A nemzeti rtkek irnt elktelezett alkotkat, mvszeket segtsk fokozott llami mecenatrval!

A kzgyjtemnyek vst, mkdsi krlmnyeinek javtst, fejlesztst ktelessgnknek tartjuk. A vidki mveldsi s faluhzak fejlesztst kiemelt feladatnak tekintjk.

A kulturlis intzmnyek, kuratriumok vezet testleteiben fel kell szmolni a liberlis hegemnit.

A magyar nyelvet vni kell! Nem elg trvnyt hozni, azt be is kell tartatni. A magyar nyelv vdelmnek intzmnyrendszert meg kell ersteni.

A templomok s az egyhzi kulturlis rksg relikvii - mvszi kegytrgyak s egyb malkotsok, pletek s gyjtemnyek - a hitleti feladatokon tl egyetemes rtkeket is hordoznak. Ezek megrzshez, fenntartshoz az anyagi forrsokat az egyhzak rendelkezsre kell bocstani.

Az j mdiatrvny megszvegezse csak trsadalmi prbeszd keretben lehetsges, a magyar rtelmisg, a pedaggus trsadalom, az egyhzak s az egyesletek reprezentatv kpviselinek bevonsval.

Egy kvetkezetes nemzeti kormnynak el kell rnie, hogy a legnagyobb hatsugar mdiumok segtsgvel eljuttassa a trsadalomhoz nemzetstratgiai cljainak zenett.

A kiegyenslyozott magyar mdiahelyzet elengedhetetlen felttele, hogy a kt orszgos sugrzs kereskedelmi csatorna 2007-ben lejr koncesszis szerzdst ne hosszabbtsk meg, s olyan j msorszrkkal kssenek szerzdst, amelyek tiszteletben tartjk a mdiatrvnyt, a j zlst, a fiatal nemzedk fejldst s az emberi normkat. Mindazoktl a szerkesztktl, munkatrsaktl meg kell vlni a kzszolglatban, akik az MSZP-SZDSZ-kormny politikjnak s ideolgijnak elvtelen kiszolglsval a kzszolglatisg normit tbbszrsen thgtk.

Kezdemnyezzk egy, az rott sajtt ellenrz llami intzmny fellltst Nemzeti Sajtfelgyelet nven, prhuzamosan az ORTT mkdsvel. A nemzeti sajtfelgyelet clja szerint erklcsi s trvnyessgi szempontbl vizsgln az rott sajt tartalmt.

A legjabb magyar filmtrvny nemzetkzi megtls szerint is rossz, rszrehajl s korrupt, ezrt trsadalmi konszenzuson alapul Nemzeti Filmtrvnyt s filmstratgit kell megalkotni, amely fokozott hangslyt helyez a magyar irodalmi alkotsok megjelentsre.


Nevels-oktats

A Nemzeti Alaptantervben, a kerettantervekben s a tanrkpzsben kell sllyal kvnjuk rvnyesteni a gykereinket tiszteletben tart s erst nemzeti-keresztny szellem oktatst.

Szorgalmazzuk a ktelez hit-, ill. erklcstan oktats bevezetst.

Megteremtjk a mindennapos testnevels bevezetsnek feltteleit az oktatsi intzmnyekben ("p testben p llek").

A kzoktats irnytsban s ellenrzsben a rendszerszint tangyirnytst tartjuk fontosnak. Megvdjk a hagyomnyos iskolaszerkezetet s az tfokozat rtkelst.

A kzoktats trvnyi szablyozsa, pedaggiai ciklusai s finanszrozsa tegye lehetv a kisteleplsek iskolinak mkdst!

Elhibzott dntsnek tartjuk a ktszint rettsgi vizsgk bevezetst, amely indokolatlan tbbletterheket r mind a kzpiskolkra, mind a dikokra. Az egyszint s az t fokozattal rtkelt, egysges s objektv rettsgi vizsga jelentse a kzpiskolai tanulmnyok befejezsekor a megmrettetst!

A tanknyvpiacon szigor minsgellenrzst vezetnk be, megszntetve a kialakult egszsgtelen versenyt. A magas tanknyvrak letrsnek rdekben az llamnak felgyelnie kell e terletet.

Trekedni kell a kzpfok szakkpzsi rendszer s a gazdasg sszhangjra, megteremtve a vllalkozsok rdekeltsgt a szakmai kpzsben, cskkentve a munkanlkli plyakezdk szmt. Nagy hangslyt fektetnk a kzp- s felsfok szakkpzsi szektorok hatrterletnek megreformlsra, a felnttkpzsre s tkpzsre, az lethosszig tart tanuls feltteleinek biztostsra.

A minsgi oktats-nevels feltteleknt a hivatsuk szakmai s emberi elvrsait teljest pedaggusok, egyetemi-fiskolai oktatk szmra olyan jvedelmet kell biztostani, amelyik tlterhels s msodlls nlkl teszi lehetv a kiegyenslyozott rtelmisgi ltet.

Megrizzk az egyetemek s fiskolk autonmijt, az llami felsoktatsi intzmnyeket tovbbra is megtartjuk llami tulajdonban. A sznvonalas mkdshez szksges forrsokat biztostani kell, ez nem helyettesthet a piaci mkdsre knyszertssel. Elutastjuk a felsoktatsi intzmnyek autonmijt srt, a kzpontostst tmogat, tlzott jogostvnyokkal rendelkez, kltagokat tartalmaz intzmnyi vezet tancsok ltrehozst. Szksgesnek tartjuk a felsoktatsban a dulis szerkezet, az egyetemi-fiskolai intzmnyhlzat megrzst. A sznvonal megtartsa, emelse a jelenlegi hallgati ltszm mellett nem lehetsges. A minsgi kpzs, a magyar diplomk rtknek megrzse elsdleges feladat. jra kell gondolni a rvid ciklus, iskolarendszer felsfok szakkpzs feladatt, mdszertant. A felsoktatsi intzmnyek finanszrozsnak a hallgati ltszm ltali merev meghatrozsn vltoztatni szksges.

A hallgatk megnvekedett anyagi terheit, meglhetsi kltsgeit s az inflcit is figyelembe vev hallgati normatvt kell megllaptani. A msodik diploma prhuzamos kpzsben val megszerzsre is ki kvnjuk terjeszteni az llami finanszrozst. Fontosnak tartjuk, hogy jl kpzett, nemzeti rzelm, a hazai problmk megoldsrt tenni akar elit neveldjn fel.

A hatrainkon kvl l magyarsg oktatsi tmogatst megkerlhetetlen ktelessgnek tekintjk.

A kutats-fejleszts forrsait a kvetkez kormnyzati ciklus vgig a GDP 3 %-ra kvnjuk emelni, a kltsgvetsi finanszrozs nvelsvel s a vllalkozsok rdekeltsgnek biztostsval.


Egyhzgy

j trvnyre van szksg az egyhzak alaptsrl s fenntartsrl, amely definilja az egyhzak trsadalmi szerepvllalsnak terleteit, valamint megsznteti a mostani llapotot, amely teret ad a destruktv s valdi hittevkenysget nem vgz szektk burjnzsnak. Az egyhzalaptshoz szksges ltszmhatrt meg kell emelni.

Tmogatni kvnjuk az egyhzi rtkek korszer mdiaszempontok szerinti s gyakoribb megjelentst a kzszolglati mdiumok segtsgvel.

Fontosnak tartjuk, hogy Szlovkiban a magyar hvek szmra ltesljn magyar katolikus pspksg, Csngfldn pedig legyenek magyar nyelv lelkipsztorok.

Kzfeladat tvllalsa esetn - szocilis, kulturlis, vagy mvszeti tevkenysg, egszsggy, oktats-nevels, honvdsg, bntets-vgrehajts - illesse meg az egyhzakat hangslyosabb erklcsi s anyagi elismers.

Garantlni kell, hogy a magyar trtnelmi egyhzak ltal mkdtetett kz- s felsoktatsi intzmnyek az llamiakkal egyenrang felttelekkel mkdhessenek.


Egszsggy

A magyar npessg egszsgi llapotnak mr kzptvon is rzkelhet javtsa a mindenkori kormny kiemelt felelssge. Az llam elsrend feladata, hogy az ehhez szksges feltteleket - a rendelkezsre ll forrsokbl az egszsggyet az eddigiekhez kpest elnysebben rszestve - mindenki szmra, klnbsgttel nlkl biztostsa.

Az egszsggy talaktsa az Alkotmnybl kvetkezen csak a kzfinanszrozs dominancijt rvnyestve trtnhet.

A biztostsbl fenntartott ellts talaktst a jrulkfizetk s az elltsra szorulk vlemnynek figyelembe vtelvel, folyamatos llami ellenrzs mellett, kizrlag nonprofit szolgltatk rszvtelvel kell megvalstani.

Az irnytsban s a finanszrozsban is szt kell vlasztani a biztostsi alap gygyt egszsggyet, valamint a prevenci s az egszsgben tarts, gondozs llami feladatait.

A npbetegsgek, szenvedlybetegsgek visszaszortsnak llami feladatt nem a betegellts intzmnyrendszerben, hanem a megfelel programokat gondoz rendszerekkel, a csaldok, a civil szervezetek kzremkdsvel kell megoldani.

Elengedhetetlennek tarjuk az egszsggyi brreform folytatst, a karrier- s plyagondozsi rendszer kiterjesztst. A paraszolvencia gyakorlatt az elzeken alapul egszsgpolitika nmagban fogja visszaszortani s vgl megszntetni.

A kz- s felsoktatsban rsztvev tanulk szmra sport- s egszsgvdelmi programot vezetnk be. Az egszsggyi szrvizsglatot minden fiatalra kiterjesztjk, s a feltrt fiziolgiai elvltozsok gygytst, a szksges gondozst biztostjuk.

Az egszsgre bizonytottan kros adalkanyagokat szmzni kell tpllkunkbl. Clunk, hogy haznkban ne lehessen forgalomba hozni olyan termkeket, amelyek brmely sszetevjnek egszsgnkre gyakorolt hatsa nem ismert.

Az idegenforgalom fejlesztse keretben kiemelt llami tmogatst indokolt biztostani az egszsgturizmus cljra. A nyeresg meghatrozott hnyada belfldi rekrecira fordtand.


A fogyatkkal lk helyzetnek javtsa

Egy keresztny rtkek alapjn ll kormnyzatnak fokozottan kell figyelnie azon polgraira, akik valamilyen testi vagy szellemi fogyatkossggal lik mindennapjaikat.

Meg kvnjuk ersteni a kpzs intzmnyi httert az alapfok oktatstl a felsoktatsig. tfog felnttkpzsi programmal ptoljuk az elmlt vtizedek mulasztsait.

Az llamnak az egyhzakkal s alaptvnyokkal egyttmkdve fokozottan tmogatnia kell a hzi gondozst, fejlesztenie kell a napkzi s a bentlaksos intzmnyek hlzatt, az iskolabuszok mkdtetst.

Az nkormnyzatoknak juttatott llami normatvkban klnljn el a fogyatkosoknak sznt forrs, azt ms terleten ne lehessen felhasznlni.

A munka vilgnak a fogyatkos ember is hasznos, teljes rtk tagja lehet, ezrt a munkahelyteremtsre kln hangslyt kell fektetni. A munkltatknak kedvezmnyeket kell biztostani a fogyatkkal lk foglalkoztatsnak elsegtse rdekben.

Az akadlymentestst fel kell gyorstani.

Kln program elindtsa indokolt a fogyatkkal lk sportolsi lehetsgnek biztostsa cljbl.


Szocilpolitika, rdekvdelem

A munkavllalk kiszolgltatottsgt csak ers, fggetlen szakszervezetek korltozhatjk. A mlt rendszerben gykerez, az MSZP prtrdekt kiszolgl szakszervezetek helyett j rdekkpviseleti rendszer ltrejttnek feltteleit kell megteremteni - nemcsak a kzszfrban, hanem a multinacionlis cgeknl is.

A gyermekvllals elsegtse rdekben biztonsgot ad szocilis tmogatsokat nyjtunk, amelynek krbe tartoznak az otthonteremtsi tmogatsok, a GYES, a GYED, csaldi ptlk emelse, adkedvezmnyek biztostsa, az anyasg flls hivatsknt val elismerse.

Megteremtjk annak lehetsgt, hogy a felnevelt gyermekek adjnak meghatrozott rsze a szl nyugdjt nvelje.

A hasznlt laks vsrlst finanszrozsi szempontbl az j pts laksval egyenrtkv kell tenni.

Adkedvezmnyben rszestjk a csald- s anyabart munkahelyeket ltest, vllalkozsokat.

A rszorult gyermekek szmra ingyenes iskolai tkezst kell biztostani.

A szegnyelltst trvnyi alapon kell szablyozni. Megteremtjk a szegnyek, hajlktalanok, htrnyos trsadalmi s anyagi helyzetben lk tmogatst, elltst s gondozst, belertve a munkahelyteremtst, gondozst, gygytst, rehabilitlst, lakhatst, valamint ha szksges, otthonba utalst.

A keresztny szellem, hatkony szocilpolitika nemcsak pnzosztst jelent, hanem az emberekkel val trdst. A szolidarits mellett a perszonalitst is rvnyesteni kell. Amg nem ersdnek meg a civil s egyhzi szocilis szervezetek, addig az llam nem vonulhat ki errl a terletrl, nem szolgltathatja ki a piaci viszonyoknak az emberek, a csaldok sorst.


Kzigazgats

Hatkonyabb kvnjuk tenni a kzigazgatsi feladatok megosztst, a hatskri s illetkessgi sszetkzsek tisztzst, akr a felesleges intzmnyek felszmolsa rn is. A kzigazgats sszer mkdshez szksges ltszm fenntartsa a leghatkonyabb kltsggazdlkods, azonban elutastjuk azokat a sorozatos gazdasgi megszortsokat, amelyek mgtt az llamszervezet leptsnek szndka hzdik meg.

t kell tekinteni a kzigazgatsi eljrs llampolgrokat vd garancilis szablyainak krt, biztostva az gyflegyenlsg s a jogbiztonsg elvnek maradktalan rvnyeslst. A hivatalos szervek hatrid-mulasztsai esetben meg kell teremteni a felelssgre vons lehetsgt.

A kzigazgats llami ellenrzst s felgyelett ellt intzmnyek fggetlensgt trvnyi eszkzkkel kvnjuk biztostani. Az llami tulajdon kezelst, az azzal val gazdlkodst szigoran el kell vlasztani a hatsgi felgyelettl.

Az intzmnymkdtets, a kulturlis, szocilis s oktatsi szolgltats terletn fenn kvnjuk tartani a megynek, mint kzigazgatsi egysgnek a meghatroz szerept. Az orszgos terletfejlesztsi clok kizrlag a megyken keresztl realizldhassanak.

Tmogatjuk a kistrsgek szerepnek erstst, azoknak llami kzigazgatsi hatsgi jogkrkkel val felruhzst. Ellenezzk a megykkel rivalizl regionlis kzpontok terletfejlesztsi szerepnek unis koncepcijt, mely csupn j, adminisztrcis szervezetek ltrejtthez vezet.


nkormnyzatok

Az nkormnyzatok a demokratikus rendszer alapintzmnyei. Nem beszlhetnk demokrcirl s nem rvnyeslhet a hatalom decentralizcijnak az elve, ha az nkormnyzs nem kapja meg a szles kr autonmit s a feladatai elltshoz szksges eszkzket, forrsokat.

Fel kell szmolni azt az alkotmnyellenes helyzetet, hogy mikzben az nkormnyzatok ktelez feladatai egyre bvlnek, addig az elltshoz szksges pnzgyi eszkzk nem llnak rendelkezsre, s gy eladsodsra s vagyonuk fellsre knyszerlnek. A helyi nkormnyzatok pnzgyi forrsainak arnyban kell llniuk a jogszablyokban meghatrozott feladataikkal.

Az nkormnyzatok politikai fggetlensge rdekben az nkormnyzati vlasztst a kormnyzati ciklus flidejben kell megtartani.

Trvnyben kell kimondani az orszggylsi kpviselsg s az nkormnyzati tisztsg sszefrhetetlensgt.

Az nkormnyzatok s a polgrmesteri hivatalok trvnyes mkdsnek ellenrzst meg kell ersteni.

Vissza kell lltani a kztrsasgi megbzottak politikamentes, kormnyzati irnytstl fggetlen intzmnyt.

A helyi kzigazgatsi, hatsgi jogkrket s az nkormnyzati feladatokat hatrozottan kln kell vlasztani.

Az ptett krnyezet vdelme rdekben a teleplsi nkormnyzatok llami segtsggel szmoljk fel a kzigazgatsi terletkn tallhat illeglis hulladklerakkat, s rendeletben biztostsk a szksges eszkzket a szemthegyek jbli kialakulsnak megelzsre.

A szervezett szemtszlltst s szennyvzkezelst minden hztarts szmra biztostani kell.

Lelltjuk a vrosokban a zldterletek, parkok beptst.


Belgyi igazgats

A belgyi igazgats szervezeteinek, intzmnyeinek presztzst helyre kell lltani, elssorban a korrupcis jelensgek elleni hatrozott fellps segtsgvel.

A belgyi kzigazgatsi munka sznvonalnak emelse s a mkds demokratikus kvetelmnyeinek visszalltsa rdekben elsdleges feladatnak tekintjk a szemlyi llomny "civilestsnek" jbli napirendre tzst s mielbbi vgrehajtst. A rendrtiszti llomnynak a rendrsgen van a helye, nem a minisztriumban!

A belgyi irnyts alatt lv rendvdelmi, nyomoz s katasztrfaelhrt szolglatok terletn meg kvnjuk szntetni a katonai rendfokozatok alkalmazst, ezzel is elsegtve a szakma ignyeinek inkbb megfelel hivatali besorolst s a teljestmnyen alapul elmenetelt.

A helyi bnzs visszaszortsa rdekben lehetv kell tenni helyi rendvdelmi szervek megalaktst, s meg kell fontolni a szmos eurpai orszgban mkd csendrsg ltrehozsnak a lehetsgt, melyben a fegyveres erkben szoksos szervezeti elemek s rendfokozatok rvnyesthetk.

Haznk az unis hatrok ltrejttvel migrcis frontorszgg vlik. A magyar migrcis politikt ezrt j alapokra kell helyezni a vrhat veszlyek elemzse alapjn. Akr az unis ktttsgektl fggetlenl is nemzeti rdekeinket vd politikt kell kialaktani.


Nemzetbiztonsg, a kzlet megjtsa

Vgrvnyesen tisztzni szksges az gynkmltat, a tnyleges rendszervlts csak gy kpzelhet el. Az erre vonatkoz adatok nem maradhatnak titkosak, fenntartva az lland politikai fenyegetettsg lgkrt s a manipulcik lehetsgt.

A rendszervltst megelz idszak titkosszolglatnak teljes szervezeti tvilgtsa nemzetbiztonsgi rdek. A nemzetbiztonsgi szolglatok szervezeti reformja s teljes vezetsvltsa tovbb nem halaszthat.

Nemzetbiztonsgi rdekre val hivatkozs nem szolglhatja bncselekmnyek elfedst vagy a bnldzs megakadlyozst.

Az llamtitokra politikai okokbl val hivatkozs gyakorlata a tovbbiakban nem fogadhat el, az a mai szablyozs szerint a visszalsek elfedsre, bnzi rdekek vdelmre szolgl.


Nemzetvdelem, klpolitika

A magyar rdekeket eltrbe helyez nemzetvdelmi stratgia parlament ltali elfogadsra s vgrehajtsra van szksg. A haza terletnek vdelmt biztost er s eszkz megteremtsnek elsdlegesnek kell lennie a szvetsgi feladatokhoz kpest.

Elengedhetetlennek tarjuk a nemzetrsg feladatt teljest nkntes terletvdelmi erk fellltst, az orszg vdelmt vllal fiatalok kikpzst, a hazafisg erstst.

Ki kell dolgozni a lakossg honvdelmi ktelessgnek teljestshez szksges kikpzsi tervet, illetleg meg kell kezdeni a kikpzsi feladatok vgrehajtst, amely a helyi vdelmi kzpontok irnytsval valsthat meg.

A nemzet fegyveres erkkel val vdelme szksgess teszi az orszg mozgstsi rendszernek jragondolst. Ltre kell hozni a mozgsts vgrehajtst biztost emberi, anyagi s technikai feltteleket.
A Magyar Honvdsget fel kell kszteni terror elleni, katasztrfa-elhrtsi s migrci-feltartztatsra irnyul feladatokra, egyttmkdve a rendszeti szervezetekkel.

A nemzetvdelmi feladatok elltsnak biztonsga megkveteli a nagy hagyomnyokkal rendelkez magyar hadiipar fellesztst.

A NATO-n, mint politikai-katonai integrcis szervezeten bell a katonai szerepvllals leptst szksgesnek tartjuk mind elvi-politikai, mind gazdasgi okokbl. Magyar katonkat csak az ENSZ felkrsre, tnyleges bkefenntarti feladatok elltsra lehessen klfldn llomsoztatni.

A klgyi feladatok krben elsdlegesnek tekintjk a hatrainkon tl l nemzetrszekrt viselt alkotmnyos felelssget, ezt nem ldozhatjuk fel sem az integrcis szervezeteken belli ktelessgek, sem a szomszdsgpolitika oltrn.

A nemzet megmaradsa rdekben a mindenkori kormny ktelessge a hatron tli nemzetrszek autonmiatrekvseinek - a tmbmagyar rszeken a terleti, a szrvnyban lk esetben a kulturlis nrendelkezs - minden lehetsges eszkzzel val tmogatsa.

Mind gazdasgilag, mind politikailag meg kell szntetni a csak egy irnyba koncentrl figyelmet: Magyarorszg szmra az EU-n kvl is fontosak a partnerek. Ersteni kvnjuk haznk kapcsolatait a transzatlanti rdekszfrn kvl es orszgokkal, gy Knval, Indival, Japnnal is. Fontosnak tartjuk, hogy kihasznljuk a nyersanyagokban gazdag orosz rdekszfra kzelsgt, keresve az egyttmkdst a magyar kutats-fejleszts szmra is.

Haznk klpolitikjt a semlegessg irnyban kell elmozdtani. Nem engedhet meg, hogy EU- vagy NATO-tagsgunk kvetkeztben nemzetbiztonsgi kockzatnak legynk kitve.


Jobbik Magyarorszgrt Mozgalom
 
Hrlevl
E-mail cm:

Feliratkozs
Leiratkozs
SgSg
 
Szavazs
A sorsdnt krdsek krdse
n szerint tmennek a npszavazsi kezdemnyezsek s sikerrel jrnak?

Igen, s ezltal lemond a kormny
Igen, de a kormny helyn marad
Igen, de gyis visszahozzk ms trvnyekknt
Nem, mert a kampnygpezet elspr mindent
Nem, mert az embereket nem rdekli az orszg sorsa
Nem lesz szavazs mert addigra nem lesz haza sem
Mr a npszavazs eltt megbukik a kormny
Szavazs llsa
Lezrt szavazsok
 
 

Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU    *****    Nyakunkon a Karácsony, ajándékozz születési horoszkópot barátaidnak, ismerõseidnek.Nagyon szép ajándék! Várlak, kattints